Chevrolet Camaro VI Convertible 2.0 (275 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Chevrolet |
| Model | Camaro |
| Nesil | Chevrolet Camaro VI Convertible |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 (275 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.3 Lt/100 km
22.84 US mpg 27.43 UK mpg 9.71 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.7 Lt/100 km
35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 184 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.1 saniye |
| Maksimum sürat | 240 km/saat 149.13 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 b |
| Ağırlık/güç oranı | 6 Kg/bg, 165.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.1 Kg/Nm, 241.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 275 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 137.6 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 3000 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | LTG |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.8 Lt 9.3 US qt | 7.74 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1659 Kg 3657.47 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2120 Kg 4673.8 lbs. |
| Azami yük | 461 Kg 1016.33 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 206 Lt 7.27 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 72 Lt 19.02 US gal | 15.84 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4784 mm 188.35 in. |
| Genişlik | 1897 mm 74.69 in. |
| Yükseklik | 1344 mm 52.91 in. |
| Dingil Mesafesi | 2811 mm 110.67 in. |
| Ön tekerlek izi | 1588 mm 62.52 in. |
| Arka tekerlek izi | 1617 mm 63.66 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.37 |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Hydra-Matic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/40 ZR20; 275/35 ZR20 |
| Jant Boyutu | 20 |