Chevrolet Captiva I (facelift 2013) 2.4 Ecotec (167 bg) AWD modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Chevrolet |
| Model | Captiva |
| Nesil | Chevrolet Captiva I (facelift 2013) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 Ecotec (167 bg) AWD |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.2 Lt/100 km
19.28 US mpg 23.15 UK mpg 8.2 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.6 Lt/100 km
30.95 US mpg 37.17 UK mpg 13.16 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.3 Lt/100 km
25.29 US mpg 30.37 UK mpg 10.75 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 218 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.3 saniye |
| Maksimum sürat | 186 km/saat 115.58 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.7 Kg/bg, 93.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.8 Kg/Nm, 128.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 167 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.1 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 4600 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 4600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | LE5 |
| Motor hacmi | 2384 cm3 145.48 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 88 mm 3.46 in. |
| Silindir içi vuruş | 98 mm 3.86 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.4:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1793 Kg 3952.89 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2427 Kg 5350.62 lbs. |
| Azami yük | 634 Kg 1397.73 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 97 Lt 3.43 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1577 Lt 55.69 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4673 mm 183.98 in. |
| Genişlik | 1849-1868 mm 72.8 - 73.54 in. |
| Yükseklik | 1756 mm 69.13 in. |
| Dingil Mesafesi | 2707 mm 106.57 in. |
| Ön tekerlek izi | 1569 mm 61.77 in. |
| Arka tekerlek izi | 1576 mm 62.05 in. |
| En az dönüş açısı | 12.3 m 40.35 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/60 R17 H |
| Jant Boyutu | 7J x 17 |