Chevrolet Captiva I (facelift 2015) 2.2 VCDi 16V (184 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Chevrolet |
| Model | Captiva |
| Nesil | Chevrolet Captiva I (facelift 2015) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 VCDi 16V (184 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10 Lt/100 km
23.52 US mpg 28.25 UK mpg 10 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.7 Lt/100 km
35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 208 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.8 saniye |
| Maksimum sürat | 192 km/saat 119.3 mph |
| Motor | |
| Güç | 184 bg @ 3800 dev/dak |
| Litre başına güç | 82.5 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 2000 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 2231 cm3 136.14 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 96 mm 3.78 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Maksimum ağırlık | 2505 Kg 5522.58 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 477 Lt 16.85 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 942 Lt 33.27 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4673 mm 183.98 in. |
| Genişlik | 1849 mm 72.8 in. |
| Yükseklik | 1756 mm 69.13 in. |
| Dingil Mesafesi | 2707 mm 106.57 in. |
| Ön tekerlek izi | 1562 mm 61.5 in. |
| Arka tekerlek izi | 1572 mm 61.89 in. |
| Yerden yükseklik | 171-134 mm 6.73 - 5.28 in. |
| En az dönüş açısı | 12.3 m 40.35 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/70 R16; 235/60 R17 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 17 |