Chevrolet Corvette Coupe (C8) Stingray 6.2 V8 (495 bg) M1L (USA) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Chevrolet |
| Model | Corvette |
| Nesil | Chevrolet Corvette Coupe (C8) |
| Modifikasyonu (Motor) | Stingray 6.2 V8 (495 bg) M1L (USA) |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Targa |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.7 Lt/100 km
15 US mpg 18 UK mpg 6.4 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.7 Lt/100 km
27 US mpg 32.5 UK mpg 11.5 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 12.4 Lt/100 km
19 US mpg 22.8 UK mpg 8.1 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 312 km/saat 193.87 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 3.1 Kg/bg, 323.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.4 Kg/Nm, 416.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 495 bg @ 6450 dev/dak |
| Litre başına güç | 80.3 bg/Lt |
| Tork | 637 Nm @ 5150 dev/dak 469.83 lb.-ft. @ 5150 dev/dak |
| Motor düzeni | Orta, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | LT2 |
| Motor hacmi | 6162 cm3 376.03 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 103.25 mm 4.06 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 7.1 Lt 7.5 US qt | 6.25 UK qt |
| soğutma sıvısı | 20.5 Lt 21.66 US qt | 18.04 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1530 Kg 3373.07 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 357 Lt 12.61 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4630 mm 182.28 in. |
| Genişlik | 1934 mm 76.14 in. |
| Yükseklik | 1234 mm 48.58 in. |
| Dingil Mesafesi | 2722 mm 107.17 in. |
| Ön tekerlek izi | 1648 mm 64.88 in. |
| Arka tekerlek izi | 1586 mm 62.44 in. |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman M1L |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 321 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 339 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 245/35 ZR19 Arka lastikler: 305/30 ZR20 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8.5J x 19 Arka jantlar: 11J x 20 |