Chevrolet Impala VII 5.7i (264 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Chevrolet |
| Model | Impala |
| Nesil | Chevrolet Impala VII |
| Modifikasyonu (Motor) | 5.7i (264 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1994 yıl |
| Son üretim yılı | 1996 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 6 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.3 Lt/100 km
20.82 US mpg 25 UK mpg 8.85 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 195 km/saat 121.17 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7 Kg/bg, 142.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.1 Kg/Nm, 241.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 264 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 46 bg/Lt |
| Tork | 447 Nm @ 3200 dev/dak 329.69 lb.-ft. @ 3200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | LT1 |
| Motor hacmi | 5733 cm3 349.85 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 101.6 mm 4 in. |
| Silindir içi vuruş | 88.4 mm 3.48 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12.6 Lt 13.31 US qt | 11.09 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1850 Kg 4078.55 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 87 Lt 22.98 US gal | 19.14 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5439 mm 214.13 in. |
| Genişlik | 1968 mm 77.48 in. |
| Yükseklik | 1415 mm 55.71 in. |
| Dingil Mesafesi | 2945 mm 115.94 in. |
| Ön tekerlek izi | 1568 mm 61.73 in. |
| Arka tekerlek izi | 1542 mm 60.71 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |