Chevrolet Onix II (facelift 2025) 1.0T (115 bg) Ethanol Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Chevrolet |
| Model | Onix |
| Nesil | Chevrolet Onix II (facelift 2025) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0T (115 bg) Ethanol Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.3 Lt/100 km
28.34 US mpg 34.03 UK mpg 12.05 km/Lt |
| Şehir içi yakıt tüketimi (Etanol - E100) | 11.6 Lt/100 km |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (Etanol - E100) | 9.2 Lt/100 km |
| CO2 Emisyonları | 121 g/km |
| CO2 Emisyonları (Etanol - E100) | 113 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / Etanol - E100 |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.5 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.4 Kg/bg, 106 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.8 Kg/Nm, 147.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 115 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 115.1 bg/Lt |
| Tork | 160 Nm @ 2000-4500 dev/dak 118.01 lb.-ft. @ 2000-4500 dev/dak |
| Tork (Etanol - E100) | 165 Nm @ 2000-4500 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 999 cm3 60.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74 mm 2.91 in. |
| Silindir içi vuruş | 77.49 mm 3.05 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.75 Lt 3.96 US qt | 3.3 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1085-1118 Kg 2392.02 - 2464.77 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1460-1493 Kg 3218.75 - 3291.5 lbs. |
| Azami yük | 375 Kg 826.73 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 303 Lt 10.7 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1151 Lt 40.65 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 44 Lt 11.62 US gal | 9.68 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4169 mm 164.13 in. |
| Genişlik | 1746 mm 68.74 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2044 mm 80.47 in. |
| Yükseklik | 1473-1474 mm 57.99 - 58.03 in. |
| Dingil Mesafesi | 2551 mm 100.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1504 mm 59.21 in. |
| ön çıkıntı | 888 mm 34.96 in. |
| arka çıkıntı | 730 mm 28.74 in. |
| Yerden yükseklik | 157 mm 6.18 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.346-0.371 |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R15; 195/55 R16 |
| Jant Boyutu | 6J x 15; 6.5J x 16 |