| Genel bilgi |
| Marka | Chevrolet |
|---|
| Model | Silverado 3500 HD |
|---|
| Nesil | Chevrolet Silverado 3500 HD III (K2XX) Regular Cab Long Box |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 6.6 Duramax TD V8 (445 bg) 4WD DRW Automatic |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Pick-up |
|---|
| Koltuk Sayısı | 2 |
|---|
| Kapı sayısı | 2 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Dizel |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 7.6 Kg/bg, 131.1 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 2.8 Kg/Nm, 363.6 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 445 bg @ 2800 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 67.4 bg/Lt |
|---|
| Tork | 1234 Nm @ 1600 dev/dak
910.15 lb.-ft. @ 1600 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | Duramax L5P |
|---|
| Motor hacmi | 6604 cm3
403 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 8 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | V motor |
|---|
| Silindir çapı | 103 mm
4.06 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 99 mm
3.9 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
|---|
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
|---|
| Valf yapısı | OHV |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 9.5 Lt
10.04 US qt | 8.36 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 29.7 Lt
31.38 US qt | 26.13 UK qt |
|---|
| Motor sistemleri | Partikül filtresi
|
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 3394 Kg
7482.49 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 5908 Kg
13024.91 lbs. |
|---|
| Azami yük | 2514 Kg
5542.42 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 2162 Lt
76.35 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 136 Lt
35.93 US gal | 29.92 UK gal |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 9072 Kg
20000.34 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 5699 mm
224.37 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 2438 mm
95.98 in. |
|---|
| Yükseklik | 1967 mm
77.44 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 3393 mm
133.58 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1748 mm
68.82 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1906 mm
75.04 in. |
|---|
| En az dönüş açısı | 14 m
45.93 ft. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman Allison |
|---|
| Ön süspansiyon | Bağımsız bükülme çubuğu, çift salıncaklı |
|---|
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 355x40 mm |
|---|
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 355x40 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
|---|
| Lastik boyutu | 235/80 R17; 265/70 R18 |
|---|
| Jant Boyutu | 7.5J x 17; 8J x 18 |