Chevrolet Spark III (facelift 2013) 1.2 (82 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Chevrolet |
| Model | Spark |
| Nesil | Chevrolet Spark III (facelift 2013) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 (82 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.6 Lt/100 km
35.64 US mpg 42.8 UK mpg 15.15 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.1 Lt/100 km
57.37 US mpg 68.9 UK mpg 24.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5 Lt/100 km
47.04 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 118 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.7 saniye |
| Maksimum sürat | 164 km/saat 101.9 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 12.7 Kg/bg, 78.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.4 Kg/Nm, 106.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 82 bg @ 6400 dev/dak |
| Litre başına güç | 68 bg/Lt |
| Tork | 111 Nm @ 4800 dev/dak 81.87 lb.-ft. @ 4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | LL0 |
| Motor hacmi | 1206 cm3 73.59 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 69.7 mm 2.74 in. |
| Silindir içi vuruş | 79 mm 3.11 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 3.75 Lt 3.96 US qt | 3.3 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.8 Lt 5.07 US qt | 4.22 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1044 Kg 2301.63 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1367 Kg 3013.72 lbs. |
| Azami yük | 323 Kg 712.09 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 170 Lt 6 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 873 Lt 30.83 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 35 Lt 9.25 US gal | 7.7 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3595 mm 141.54 in. |
| Genişlik | 1597 mm 62.87 in. |
| Yükseklik | 1522 mm 59.92 in. |
| Dingil Mesafesi | 2375 mm 93.5 in. |
| Ön tekerlek izi | 1410 mm 55.51 in. |
| Arka tekerlek izi | 1417 mm 55.79 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |