Chevrolet Spark IV 1.4 ECOTEC (98 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Chevrolet |
| Model | Spark |
| Nesil | Chevrolet Spark IV |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 ECOTEC (98 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.2-6.4 Lt/100 km
37.94 - 36.75 US mpg 45.56 - 44.14 UK mpg 16.13 - 15.63 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.1 Lt/100 km
33.13 US mpg 39.79 UK mpg 14.08 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.5 Kg/bg, 94.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.1 Kg/Nm, 122.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 98 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.1 bg/Lt |
| Tork | 127 Nm @ 4400 dev/dak 93.67 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | LV7 |
| Motor hacmi | 1399 cm3 85.37 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74 mm 2.91 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.3 mm 3.2 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC-VVT |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.8 Lt 5.07 US qt | 4.22 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1033-1049 Kg 2277.38 - 2312.65 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 313 Lt 11.05 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 771 Lt 27.23 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 34 Lt 8.98 US gal | 7.48 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3636 mm 143.15 in. |
| Genişlik | 1595 mm 62.8 in. |
| Yükseklik | 1483 mm 58.39 in. |
| Dingil Mesafesi | 2385 mm 93.9 in. |
| Ön tekerlek izi | 1384 mm 54.49 in. |
| Arka tekerlek izi | 1384 mm 54.49 in. |
| En az dönüş açısı | 9.5 m 31.17 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman CVT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 175/70 R14; 185/55 R15 |
| Jant Boyutu | 14; 15 |