Chevrolet Spin (facelift 2018) 1.8i (105 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Chevrolet |
| Model | Spin |
| Nesil | Chevrolet Spin (facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8i (105 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | MPV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 16.8 Kg/bg, 59.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 10.9 Kg/Nm, 91.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 105 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 58.5 bg/Lt |
| Tork | 161 Nm @ 3200 dev/dak 118.75 lb.-ft. @ 3200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1796 cm3 109.6 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.1 Lt 5.39 US qt | 4.49 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1761 Kg 3882.34 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 162 Lt 5.72 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1608 Lt 56.79 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 53 Lt 14 US gal | 11.66 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4360 mm 171.65 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1953 mm 76.89 in. |
| Yükseklik | 1609 mm 63.35 in. |
| Dingil Mesafesi | 2620 mm 103.15 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |