Chevrolet Trax I 1.4 Turbo (140 bg) AWD modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Chevrolet |
| Model | Trax |
| Nesil | Chevrolet Trax I |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 Turbo (140 bg) AWD |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8 Lt/100 km
29.4 US mpg 35.31 UK mpg 12.5 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.8 saniye |
| Maksimum sürat | 195 km/saat 121.17 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.9 Kg/bg, 101.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.9 Kg/Nm, 144.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 140 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 102.6 bg/Lt |
| Tork | 200 Nm @ 1850 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 1850 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | LUV |
| Motor hacmi | 1364 cm3 83.24 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 72.5 mm 2.85 in. |
| Silindir içi vuruş | 82.6 mm 3.25 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.3 Lt 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1380 Kg 3042.38 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1884 Kg 4153.51 lbs. |
| Azami yük | 504 Kg 1111.13 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 356 Lt 12.57 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 785 Lt 27.72 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 53 Lt 14 US gal | 11.66 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4248 mm 167.24 in. |
| Genişlik | 1776 mm 69.92 in. |
| Yükseklik | 1674 mm 65.91 in. |
| Dingil Mesafesi | 2555 mm 100.59 in. |
| Ön tekerlek izi | 1540 mm 60.63 in. |
| Arka tekerlek izi | 1540 mm 60.63 in. |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |