Chrysler Concorde 3.5 V6 24V (214 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Chrysler |
| Model | Concorde |
| Nesil | Chrysler Concorde |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.5 V6 24V (214 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1992 yıl |
| Son üretim yılı | 1997 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.3 Lt/100 km
20.82 US mpg 25 UK mpg 8.85 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 7.2 Kg/bg, 138.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 194.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 214 bg @ 5800 dev/dak |
| Litre başına güç | 60.8 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 2800 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EGE |
| Motor hacmi | 3518 cm3 214.68 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.5 Lt 12.15 US qt | 10.12 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1542 Kg 3399.53 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 473 Lt 16.7 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 68 Lt 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5152 mm 202.83 in. |
| Genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| Yükseklik | 1429 mm 56.26 in. |
| Dingil Mesafesi | 2870 mm 112.99 in. |
| Ön tekerlek izi | 1574 mm 61.97 in. |
| Arka tekerlek izi | 1574 mm 61.97 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/70 R15 |