Citroen AMI 6 0.6 (22 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | AMI |
| Nesil | Citroen AMI 6 |
| Modifikasyonu (Motor) | 0.6 (22 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1961 yıl |
| Son üretim yılı | 1963 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.5-6.5 Lt/100 km
42.77 - 36.19 US mpg 51.36 - 43.46 UK mpg 18.18 - 15.38 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 105 km/saat 65.24 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 29.8 Kg/bg, 33.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 16.4 Kg/Nm, 61.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 22 bg @ 4500 dev/dak |
| Litre başına güç | 36.5 bg/Lt |
| Tork | 40 Nm @ 4500 dev/dak 29.5 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M4 |
| Motor hacmi | 602 cm3 36.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 2 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 74 mm 2.91 in. |
| Silindir içi vuruş | 70 mm 2.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 7.25:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 2 Lt 2.11 US qt | 1.76 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 655 Kg 1444.03 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 950 Kg 2094.39 lbs. |
| Azami yük | 295 Kg 650.36 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 330 Lt 11.65 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 25 Lt 6.6 US gal | 5.5 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3920 mm 154.33 in. |
| Genişlik | 1520 mm 59.84 in. |
| Yükseklik | 1490 mm 58.66 in. |
| Dingil Mesafesi | 2400 mm 94.49 in. |
| Ön tekerlek izi | 1260 mm 49.61 in. |
| Arka tekerlek izi | 1220 mm 48.03 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.4 |
| En az dönüş açısı | 11 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Kampana |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |