| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | AMI |
| Nesil | Citroen AMI 8 |
| Modifikasyonu (Motor) | 0.6 (35 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1969 yıl |
| Son üretim yılı | 1973 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 123 km/saat 76.43 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 20.9 Kg/bg, 47.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 15.9 Kg/Nm, 63 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 35 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 58.1 bg/Lt |
| Tork | 46 Nm @ 4750 dev/dak 33.93 lb.-ft. @ 4750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M28 |
| Motor hacmi | 602 cm3 36.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 2 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 74 mm 2.91 in. |
| Silindir içi vuruş | 70 mm 2.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 2.25 Lt 2.38 US qt | 1.98 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 730 Kg 1609.37 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1050 Kg 2314.85 lbs. |
| Azami yük | 320 Kg 705.48 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 330 Lt 11.65 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 32 Lt 8.45 US gal | 7.04 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3990 mm 157.09 in. |
| Genişlik | 1520 mm 59.84 in. |
| Yükseklik | 1485 mm 58.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 2400 mm 94.49 in. |
| Ön tekerlek izi | 1260 mm 49.61 in. |
| Arka tekerlek izi | 1220 mm 48.03 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.4 |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |