Citroen C3 IV (Phase I, 2024) e-C3 30.3 kWh (113 bg) Urban Range modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | C3 |
| Nesil | Citroen C3 IV (Phase I, 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | e-C3 30.3 kWh (113 bg) Urban Range |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12 saniye |
| Maksimum sürat | 125 km/saat 77.67 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 11.8 Kg/bg, 84.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 10.7 Kg/Nm, 93.4 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 30.3 kWh |
| Net batarya kapasitesi | 29.3 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum demir fosfat (LiFePO4) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 205-215 km 127.38 - 133.59 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 16.5-17.2 kWh/100 km
26.55 - 27.68 kWh/100 mi 127 - 122 MPGe 6.1 - 5.8 km/kWh 3.8 - 3.6 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 113 bg |
| Elektrikli motor torku | 125 Nm 92.2 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 113 bg |
| Sistem tork | 125 Nm 92.2 lb.-ft. |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1338-1383 Kg 2949.79 - 3048.99 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1810 Kg 3990.37 lbs. |
| Azami yük | 427-472 Kg 941.37 - 1040.58 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 310 Lt 10.95 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1200 Lt 42.38 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4015 mm 158.07 in. |
| Genişlik | 1755 mm 69.09 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1813 mm 71.38 in. |
| Yükseklik | 1577 mm 62.09 in. |
| Dingil Mesafesi | 2540 mm 100 in. |
| Ön tekerlek izi | 1498 mm 58.98 in. |
| Arka tekerlek izi | 1518 mm 59.76 in. |
| ön çıkıntı | 790 mm 31.1 in. |
| arka çıkıntı | 685 mm 26.97 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrikli motor ön tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 87M; 205/50 R17 87M |
| Jant Boyutu | 17 |