Citroen CX I 2000 (102 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | CX |
| Nesil | Citroen CX I |
| Modifikasyonu (Motor) | 2000 (102 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1974 yıl |
| Son üretim yılı | 1979 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.1 saniye |
| Maksimum sürat | 174 km/saat 108.12 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.4 Kg/bg, 80.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.3 Kg/Nm, 120.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 102 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 51.4 bg/Lt |
| Tork | 152 Nm @ 3000 dev/dak 112.11 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | M20.616 |
| Motor hacmi | 1985 cm3 121.13 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.5 mm 3.37 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 5.3 Lt 5.6 US qt | 4.66 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11 Lt 11.62 US qt | 9.68 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1265 Kg 2788.85 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1740 Kg 3836.04 lbs. |
| Azami yük | 475 Kg 1047.2 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 325 Lt 11.48 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 68 Lt 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Frensiz treyler yükü | 630 Kg 1388.91 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4629 mm 182.24 in. |
| Genişlik | 1730 mm 68.11 in. |
| Yükseklik | 1360 mm 53.54 in. |
| Dingil Mesafesi | 2845 mm 112.01 in. |
| Ön tekerlek izi | 1474 mm 58.03 in. |
| Arka tekerlek izi | 1360 mm 53.54 in. |
| ön çıkıntı | 1050 mm 41.34 in. |
| arka çıkıntı | 734 mm 28.9 in. |
| Yerden yükseklik | 155 mm 6.1 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.37 |
| En az dönüş açısı | 11.80 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Jant Boyutu | 5.5J x 14 |