| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | Dyane |
| Nesil | Citroen Dyane I (Phase I) |
| Modifikasyonu (Motor) | Dyane 6 (28 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1968 yıl |
| Son üretim yılı | 1969 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan, Fastback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 110 km/saat 68.35 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 20.9 Kg/bg, 47.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 13.6 Kg/Nm, 73.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 28 bg @ 4750 dev/dak |
| Litre başına güç | 46.5 bg/Lt |
| Tork | 43 Nm @ 3500 dev/dak 31.72 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor hacmi | 602 cm3 36.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 2 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 74 mm 2.91 in. |
| Silindir içi vuruş | 70 mm 2.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 7.75:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 2.5 Lt 2.64 US qt | 2.2 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 585-600 Kg 1289.7 - 1322.77 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 925 Kg 2039.28 lbs. |
| Azami yük | 325-340 Kg 716.5 - 749.57 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 250 Lt 8.83 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 25 Lt 6.6 US gal | 5.5 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3905 mm 153.74 in. |
| Genişlik | 1500 mm 59.06 in. |
| Yükseklik | 1540 mm 60.63 in. |
| Dingil Mesafesi | 2400 mm 94.49 in. |
| En az dönüş açısı | 11 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Kampana |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |