| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | Dyane |
| Nesil | Citroen Dyane I (Phase II) |
| Modifikasyonu (Motor) | Dyane 6 (32 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1970 yıl |
| Son üretim yılı | 1974 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan, Fastback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 117 km/saat 72.7 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 18.7 Kg/bg, 53.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 14.3 Kg/Nm, 70.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 32 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 53.2 bg/Lt |
| Tork | 42 Nm @ 3500 dev/dak 30.98 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | AK2, M28/1 |
| Motor hacmi | 602 cm3 36.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 2 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 74 mm 2.91 in. |
| Silindir içi vuruş | 70 mm 2.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.5:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 2 Lt 2.11 US qt | 1.76 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 599 Kg 1320.57 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 928 Kg 2045.89 lbs. |
| Azami yük | 329 Kg 725.32 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 250 Lt 8.83 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1340 Lt 47.32 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 25 Lt 6.6 US gal | 5.5 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3870 mm 152.36 in. |
| Genişlik | 1500 mm 59.06 in. |
| Yükseklik | 1540 mm 60.63 in. |
| Dingil Mesafesi | 2400 mm 94.49 in. |
| Ön tekerlek izi | 1260 mm 49.61 in. |
| Arka tekerlek izi | 1260 mm 49.61 in. |
| ön çıkıntı | 705 mm 27.76 in. |
| arka çıkıntı | 765 mm 30.12 in. |
| Yerden yükseklik | 155 mm 6.1 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.41 |
| En az dönüş açısı | 11 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Kampana |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |