| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | Dyane |
| Nesil | Citroen Dyane I (Phase III) |
| Modifikasyonu (Motor) | Dyane 4 (24 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1975 yıl |
| Son üretim yılı | 1976 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 104 km/saat 64.62 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 24.6 Kg/bg, 40.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 19.7 Kg/Nm, 50.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 24 bg @ 6750 dev/dak |
| Litre başına güç | 55.2 bg/Lt |
| Tork | 30 Nm @ 4000 dev/dak 22.13 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | AYA2, A79/1 |
| Motor hacmi | 435 cm3 26.55 cu. in. |
| Silindir Adedi | 2 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 68.5 mm 2.7 in. |
| Silindir içi vuruş | 59 mm 2.32 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.5:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 2.25 Lt 2.38 US qt | 1.98 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 590 Kg 1300.73 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 925 Kg 2039.28 lbs. |
| Azami yük | 335 Kg 738.55 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 280 Lt 9.89 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1340 Lt 47.32 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 20 Lt 5.28 US gal | 4.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3874 mm 152.52 in. |
| Genişlik | 1500 mm 59.06 in. |
| Yükseklik | 1525 mm 60.04 in. |
| Dingil Mesafesi | 2400 mm 94.49 in. |
| Ön tekerlek izi | 1260 mm 49.61 in. |
| Arka tekerlek izi | 1260 mm 49.61 in. |
| ön çıkıntı | 689 mm 27.13 in. |
| arka çıkıntı | 785 mm 30.91 in. |
| Yerden yükseklik | 155 mm 6.1 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Kampana |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |