| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | Nemo |
| Nesil | Citroen Nemo Multispace |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 HDi (70 bg) SensoDrive |
| Üretim başlangıç yılı | 2008 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.5-5.7 Lt/100 km
42.77 - 41.27 US mpg 51.36 - 49.56 UK mpg 18.18 - 17.54 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.7-3.8 Lt/100 km
63.57 - 61.9 US mpg 76.35 - 74.34 UK mpg 27.03 - 26.32 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.4-4.5 Lt/100 km
53.46 - 52.27 US mpg 64.2 - 62.77 UK mpg 22.73 - 22.22 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 116-119 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 18.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 18.4 saniye |
| Maksimum sürat | 151 km/saat 93.83 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 16.9 Kg/bg, 59.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.4 Kg/Nm, 135 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 70 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 50 bg/Lt |
| Tork | 160 Nm @ 1750 dev/dak 118.01 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 8HS DV4TED |
| Motor hacmi | 1399 cm3 85.37 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73.7 mm 2.9 in. |
| Silindir içi vuruş | 82 mm 3.23 in. |
| Sıkıştırma oranı | 17:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.75 Lt 3.96 US qt | 3.3 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.35 Lt 7.77 US qt | 6.47 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1185-1200 Kg 2612.48 - 2645.55 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1700-1710 Kg 3747.86 - 3769.9 lbs. |
| Azami yük | 510-515 Kg 1124.36 - 1135.38 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 356 Lt 12.57 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2500 Lt 88.29 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 400 Kg 881.85 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3959 mm 155.87 in. |
| Genişlik | 1716 mm 67.56 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1816 mm 71.5 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2019 mm 79.49 in. |
| Yükseklik | 1721 mm 67.76 in. |
| Dingil Mesafesi | 2513 mm 98.94 in. |
| Ön tekerlek izi | 1464 mm 57.64 in. |
| Arka tekerlek izi | 1465 mm 57.68 in. |
| ön çıkıntı | 855 mm 33.66 in. |
| arka çıkıntı | 591 mm 23.27 in. |
| En az dönüş açısı | 9.95 m 32.64 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman SensoDrive |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Sürükleme, Helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |