| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | Nemo |
| Nesil | Citroen Nemo Panel Van |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.3 HDi (75 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 3-5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.1-5.7 Lt/100 km
46.12 - 41.27 US mpg 55.39 - 49.56 UK mpg 19.61 - 17.54 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.8 Lt/100 km
61.9 US mpg 74.34 UK mpg 26.32 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.3-4.7 Lt/100 km
54.7 - 50.05 US mpg 65.69 - 60.1 UK mpg 23.26 - 21.28 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 113-124 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 15.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 15.6 saniye |
| Maksimum sürat | 157 km/saat 97.56 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 14.5 Kg/bg, 68.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.7 Kg/Nm, 174.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 75 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 60.1 bg/Lt |
| Tork | 190 Nm @ 1500 dev/dak 140.14 lb.-ft. @ 1500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | FHZ F13DTE5 |
| Motor hacmi | 1248 cm3 76.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 69.6 mm 2.74 in. |
| Silindir içi vuruş | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.2 Lt 3.38 US qt | 2.82 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.6 Lt 8.03 US qt | 6.69 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1090-1290 Kg 2403.04 - 2843.96 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1750-1800 Kg 3858.09 - 3968.32 lbs. |
| Azami yük | 510-660 Kg 1124.36 - 1455.05 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 2500 Lt 88.29 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2800 Lt 98.88 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 400 Kg 881.85 lbs. |
| Römork burun yükü | 60 Kg 132.28 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3864 mm 152.13 in. |
| Genişlik | 1716 mm 67.56 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1816 mm 71.5 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2019 mm 79.49 in. |
| Yükseklik | 1721 mm 67.76 in. |
| Dingil Mesafesi | 2513 mm 98.94 in. |
| Ön tekerlek izi | 1469 mm 57.83 in. |
| Arka tekerlek izi | 1465 mm 57.68 in. |
| ön çıkıntı | 760 mm 29.92 in. |
| arka çıkıntı | 591 mm 23.27 in. |
| En az dönüş açısı | 9.95 m 32.64 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Sürükleme, Helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |