| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | ZX |
| Nesil | Citroen ZX Break (N2, Phase II) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 i (75 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 1994 yıl |
| Son üretim yılı | 1997 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.5 Lt/100 km
27.67 US mpg 33.23 UK mpg 11.76 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 15.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 15.8 saniye |
| Maksimum sürat | 165 km/saat 102.53 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 13.5 Kg/bg, 73.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9 Kg/Nm, 111.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 75 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 55.1 bg/Lt |
| Tork | 113 Nm @ 3400 dev/dak 83.34 lb.-ft. @ 3400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | KFX TU3JP L3 |
| Motor hacmi | 1360 cm3 82.99 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75 mm 2.95 in. |
| Silindir içi vuruş | 77 mm 3.03 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1015 Kg 2237.69 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1550 Kg 3417.17 lbs. |
| Azami yük | 535 Kg 1179.47 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 488 Lt 17.23 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1580 Lt 55.8 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 54 Lt 14.27 US gal | 11.88 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Römork burun yükü | 40 Kg 88.18 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4260 mm 167.72 in. |
| Genişlik | 1705 mm 67.13 in. |
| Yükseklik | 1457 mm 57.36 in. |
| Dingil Mesafesi | 2540 mm 100 in. |
| Ön tekerlek izi | 1422 mm 55.98 in. |
| Arka tekerlek izi | 1415 mm 55.71 in. |
| ön çıkıntı | 849 mm 33.43 in. |
| arka çıkıntı | 871 mm 34.29 in. |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Salıncak |
| Arka süspansiyon | Hidro-pnömatik eleman, Sürükleme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/65 R14 |
| Jant Boyutu | 5.5J x 14 |