| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | ZX |
| Nesil | Citroen ZX (N2, Phase I) 3-door |
| Modifikasyonu (Motor) | Volcane 2.0 i 16V (155 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1993 yıl |
| Son üretim yılı | 1994 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.3 Lt/100 km
20.82 US mpg 25 UK mpg 8.85 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.5 saniye |
| Maksimum sürat | 220 km/saat 136.7 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.4 Kg/bg, 134.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.3 Kg/Nm, 159.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 155 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 77.6 bg/Lt |
| Tork | 183 Nm @ 3500 dev/dak 134.97 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | RFY XU10J4/LZ |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.4:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1150 Kg 2535.32 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1630 Kg 3593.53 lbs. |
| Azami yük | 480 Kg 1058.22 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 324 Lt 11.44 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1146 Lt 40.47 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 56 Lt 14.79 US gal | 12.32 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 575 Kg 1267.66 lbs. |
| Römork burun yükü | 70 Kg 154.32 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4085 mm 160.83 in. |
| Genişlik | 1718 mm 67.64 in. |
| Yükseklik | 1375 mm 54.13 in. |
| Dingil Mesafesi | 2540 mm 100 in. |
| Ön tekerlek izi | 1432 mm 56.38 in. |
| Arka tekerlek izi | 1425 mm 56.1 in. |
| ön çıkıntı | 863 mm 33.98 in. |
| arka çıkıntı | 682 mm 26.85 in. |
| Yerden yükseklik | 116 mm 4.57 in. |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Salıncak |
| Arka süspansiyon | Hidro-pnömatik eleman, Sürükleme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/55 R15 |