| Genel bilgi |
| Marka | Cupra |
|---|
| Model | Formentor |
|---|
| Nesil | Cupra Formentor |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | VZ 2.0 TSI (310 bg) 4Drive DSG |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 2020 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | Nisan, 2024 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | SUV, Crossover |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 5 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.9 saniye |
|---|
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.9 saniye |
|---|
| Maksimum sürat | 250 km/saat
155.34 mph |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 5.1 Kg/bg, 197.6 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 3.9 Kg/Nm, 254.9 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 310 bg @ 5450-6600 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 156.3 bg/Lt |
|---|
| Tork | 400 Nm @ 2000-5450 dev/dak
295.02 lb.-ft. @ 2000-5450 dev/dak |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | DNFB |
|---|
| Motor hacmi | 1984 cm3
121.07 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 4 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
|---|
| Silindir çapı | 82.5 mm
3.25 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm
3.65 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 9.3:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 6.6 Lt
6.97 US qt | 5.81 UK qt |
|---|
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi
|
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 1569 Kg
3459.05 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 2140 Kg
4717.89 lbs. |
|---|
| Azami yük | 571 Kg
1258.84 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en az | 420 Lt
14.83 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt
14.53 US gal | 12.1 UK gal |
|---|
| Frenli treyler yükü (8%) | 2000 Kg
4409.25 lbs. |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg
3968.32 lbs. |
|---|
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg
1653.47 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 4450 mm
175.2 in. |
|---|
| Genişlik | 1839 mm
72.4 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 1992 mm
78.43 in. |
|---|
| Yükseklik | 1511 mm
59.49 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 2680 mm
105.51 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1585 mm
62.4 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1559 mm
61.38 in. |
|---|
| ön çıkıntı | 893 mm
35.16 in. |
|---|
| arka çıkıntı | 877 mm
34.53 in. |
|---|
| En az dönüş açısı | 10.7 m
35.1 ft. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
|---|
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
|---|
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 340-370x30-32 mm |
|---|
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 310x22 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
|---|
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 245/40 R19 94W |
|---|
| Jant Boyutu | 8J x 19 |