| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Cupra |
| Model | Leon |
| Nesil | Cupra Leon Sportstourer |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 TSI (150 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2022 yıl |
| Son üretim yılı | Nisan, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 7.8-8.3 Lt/100 km
30.16 - 28.34 US mpg 36.22 - 34.03 UK mpg 12.82 - 12.05 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.8-6.3 Lt/100 km
40.55 - 37.34 US mpg 48.7 - 44.84 UK mpg 17.24 - 15.87 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.2-5.5 Lt/100 km
45.23 - 42.77 US mpg 54.32 - 51.36 UK mpg 19.23 - 18.18 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6-6.4 Lt/100 km
39.2 - 36.75 US mpg 47.08 - 44.14 UK mpg 16.67 - 15.63 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6-6.4 Lt/100 km
39.2 - 36.75 US mpg 47.08 - 44.14 UK mpg 16.67 - 15.63 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 136-144 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.2 saniye |
| Maksimum sürat | 216 km/saat 134.22 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 AP |
| Ağırlık/güç oranı | 8.7 Kg/bg, 114.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 191 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 5000-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 100.1 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1500-3500 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1500-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DPCA |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74.5 mm 2.93 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.9 mm 3.38 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1309 Kg 2885.85 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1950 Kg 4299.01 lbs. |
| Azami yük | 641 Kg 1413.16 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 620 Lt 21.9 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 700 Kg 1543.24 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4657 mm 183.35 in. |
| Genişlik | 1799 mm 70.83 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1992 mm 78.43 in. |
| Yükseklik | 1437 mm 56.57 in. |
| Dingil Mesafesi | 2683 mm 105.63 in. |
| Ön tekerlek izi | 1554 mm 61.18 in. |
| Arka tekerlek izi | 1520 mm 59.84 in. |
| ön çıkıntı | 903 mm 35.55 in. |
| arka çıkıntı | 1071 mm 42.17 in. |
| En az dönüş açısı | 11.2 m 36.75 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 306x26 mm |
| Arka frenler | Disk, 272x10 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/40 R18; 235/35 R19 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 18; 8J x 19 |