| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Dacia |
| Model | 1410 |
| Nesil | Dacia 1410 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 (62 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1984 yıl |
| Son üretim yılı | 2004 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.6 Lt/100 km
22.19 US mpg 26.65 UK mpg 9.43 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.2 Lt/100 km
25.57 US mpg 30.7 UK mpg 10.87 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 145 km/saat 90.1 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 14.8 Kg/bg, 67.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.2 Kg/Nm, 108.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 62 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 44.4 bg/Lt |
| Tork | 100 Nm @ 3000 dev/dak 73.76 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 1397 cm3 85.25 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 77 mm 3.03 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 920 Kg 2028.25 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1360 Kg 2998.29 lbs. |
| Azami yük | 440 Kg 970.03 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 420 Lt 14.83 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 48 Lt 12.68 US gal | 10.56 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4340 mm 170.87 in. |
| Genişlik | 1636 mm 64.41 in. |
| Yükseklik | 1430 mm 56.3 in. |
| Dingil Mesafesi | 2441 mm 96.1 in. |
| Ön tekerlek izi | 1312 mm 51.65 in. |
| Arka tekerlek izi | 1312 mm 51.65 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 155/80 R13 S |