Dacia Jogger 1.0 TCe (110 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Dacia |
| Model | Jogger |
| Nesil | Dacia Jogger |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 TCe (110 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2021 yıl |
| Son üretim yılı | 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | MPV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.1-5.2 Lt/100 km
46.12 - 45.23 US mpg 55.39 - 54.32 UK mpg 19.61 - 19.23 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.6-5.7 Lt/100 km
42 - 41.27 US mpg 50.44 - 49.56 UK mpg 17.86 - 17.54 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 127-128 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.5 saniye |
| Maksimum sürat | 183 km/saat 113.71 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d Full |
| Ağırlık/güç oranı | 10.7 Kg/bg, 93.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 170.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 110 bg @ 5000-5250 dev/dak |
| Litre başına güç | 110.1 bg/Lt |
| Tork | 200 Nm @ 2900-3500 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 2900-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | H4Dt |
| Motor hacmi | 999 cm3 60.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 72.2 mm 2.84 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.34 mm 3.2 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.1 Lt 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1176 Kg 2592.64 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1695 Kg 3736.84 lbs. |
| Azami yük | 519 Kg 1144.2 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 708 Lt 25 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1819 Lt 64.24 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 625 Kg 1377.89 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4547 mm 179.02 in. |
| Genişlik | 1784 mm 70.24 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1848 mm 72.76 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2007 mm 79.02 in. |
| Yükseklik | 1632 mm 64.25 in. |
| Dingil Mesafesi | 2897 mm 114.06 in. |
| Ön tekerlek izi | 1520 mm 59.84 in. |
| Arka tekerlek izi | 1509 mm 59.41 in. |
| ön çıkıntı | 830 mm 32.68 in. |
| arka çıkıntı | 820 mm 32.28 in. |
| Yerden yükseklik | 200 mm 7.87 in. |
| En az dönüş açısı | 11.39 m 37.37 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 258x22 mm |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16 92H |
| Jant Boyutu | 16 |