Dacia Nova 1.4 (62 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Dacia |
| Model | Nova |
| Nesil | Dacia Nova |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 (62 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1995 yıl |
| Son üretim yılı | 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.1 Lt/100 km
33.13 US mpg 39.79 UK mpg 14.08 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 18 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 18 saniye |
| Maksimum sürat | 150 km/saat 93.21 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 14.7 Kg/bg, 68.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.8 Kg/Nm, 102.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 62 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 44.4 bg/Lt |
| Tork | 93 Nm @ 3500 dev/dak 68.59 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1397 cm3 85.25 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 77 mm 3.03 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 910 Kg 2006.21 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1335 Kg 2943.17 lbs. |
| Azami yük | 425 Kg 936.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 350 Lt 12.36 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1050 Lt 37.08 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4030 mm 158.66 in. |
| Genişlik | 1640 mm 64.57 in. |
| Yükseklik | 1420 mm 55.91 in. |
| Dingil Mesafesi | 2475 mm 97.44 in. |
| Ön tekerlek izi | 1395 mm 54.92 in. |
| Arka tekerlek izi | 1355 mm 53.35 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 155/55 R13 S |