Dacia Sandero I 1.5 dCi (75 bg) FAP modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Dacia |
| Model | Sandero |
| Nesil | Dacia Sandero I |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 dCi (75 bg) FAP |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 3.6 Lt/100 km
65.34 US mpg 78.47 UK mpg 27.78 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 4 Lt/100 km
58.8 US mpg 70.62 UK mpg 25 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 104 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 14.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 14.2 saniye |
| Maksimum sürat | 162 km/saat 100.66 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 14.5 Kg/bg, 68.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.1 Kg/Nm, 165.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 75 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 51.3 bg/Lt |
| Tork | 180 Nm @ 1750 dev/dak 132.76 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K9K 892 |
| Motor hacmi | 1461 cm3 89.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.5 mm 3.17 in. |
| Sıkıştırma oranı | 17.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1090 Kg 2403.04 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1575 Kg 3472.28 lbs. |
| Azami yük | 485 Kg 1069.24 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 320 Lt 11.3 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1200 Lt 42.38 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 580 Kg 1278.68 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4020 mm 158.27 in. |
| Genişlik | 1746 mm 68.74 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1997 mm 78.62 in. |
| Yükseklik | 1534 mm 60.39 in. |
| Dingil Mesafesi | 2588 mm 101.89 in. |
| Ön tekerlek izi | 1480 mm 58.27 in. |
| Arka tekerlek izi | 1470 mm 57.87 in. |
| ön çıkıntı | 781 mm 30.75 in. |
| arka çıkıntı | 651 mm 25.63 in. |
| Yerden yükseklik | 155 mm 6.1 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.35 |
| En az dönüş açısı | 10.5 m 34.45 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 259 mm |
| Arka frenler | Kampana, 203 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |