Dacia Sandero II (facelift 2016) 1.5 dCi (75 bg) StartStop modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Dacia |
| Model | Sandero |
| Nesil | Dacia Sandero II (facelift 2016) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 dCi (75 bg) Start&Stop |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 3.7 Lt/100 km
63.57 US mpg 76.35 UK mpg 27.03 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.4 Lt/100 km
69.18 US mpg 83.08 UK mpg 29.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 3.5 Lt/100 km
67.2 US mpg 80.71 UK mpg 28.57 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 90 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 14.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 14.6 saniye |
| Maksimum sürat | 164 km/saat 101.9 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 b |
| Ağırlık/güç oranı | 14.5 Kg/bg, 69.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 184.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 75 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 51.3 bg/Lt |
| Tork | 200 Nm @ 1750 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K9K 626 |
| Motor hacmi | 1461 cm3 89.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.5 mm 3.17 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1085 Kg 2392.02 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1652 Kg 3642.04 lbs. |
| Azami yük | 567 Kg 1250.02 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 320 Lt 11.3 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1200 Lt 42.38 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 760 Kg 1675.51 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 580 Kg 1278.68 lbs. |
| Boyutlar | |
| En az dönüş açısı | 10.68 m 35.04 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |