Dacia Sandero II 1.2 (75 bg) LPG modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Dacia |
| Model | Sandero |
| Nesil | Dacia Sandero II |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 (75 bg) LPG |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Şehir içi yakıt tüketimi (LPG) (NEDC) | 9.8 Lt/100 km |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (LPG) (NEDC) | 6.2 Lt/100 km |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (LPG) (NEDC) | 7.5 Lt/100 km |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 136 g/km |
| CO2 Emisyonları (LPG) (NEDC) | 120 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / LPG |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 14.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 14.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat (LPG) | 15.1 saniye |
| Maksimum sürat | 162 km/saat 100.66 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 13.1 Kg/bg, 76.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.2 Kg/Nm, 109.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 75 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 65.3 bg/Lt |
| Güç (LPG) | 72 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç (LPG) | 62.7 bg/Lt |
| Tork | 107 Nm @ 4250 dev/dak 78.92 lb.-ft. @ 4250 dev/dak |
| Tork (LPG) | 103 Nm @ 4250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D4F 734 |
| Motor hacmi | 1149 cm3 70.12 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 69 mm 2.72 in. |
| Silindir içi vuruş | 76.8 mm 3.02 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 980 Kg 2160.53 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1540 Kg 3395.12 lbs. |
| Azami yük | 560 Kg 1234.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 320 Lt 11.3 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1200 Lt 42.38 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Yakıt deposu hacmi (LPG) | 32 Lt |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 525 Kg 1157.43 lbs. |
| Römork burun yükü | 58 Kg 127.87 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4057 mm 159.72 in. |
| Genişlik | 1733 mm 68.23 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1984 mm 78.11 in. |
| Yükseklik | 1523 mm 59.96 in. |
| Dingil Mesafesi | 2589 mm 101.93 in. |
| Ön tekerlek izi | 1497 mm 58.94 in. |
| Arka tekerlek izi | 1486 mm 58.5 in. |
| ön çıkıntı | 818 mm 32.2 in. |
| arka çıkıntı | 650 mm 25.59 in. |
| Yerden yükseklik | 163 mm 6.42 in. |
| En az dönüş açısı | 10.68 m 35.04 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 258x22 mm |
| Arka frenler | Kampana, 203 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |