Daihatsu Sirion (M1) 0.7 i 16V X4 (120 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Daihatsu |
| Model | Sirion |
| Nesil | Daihatsu Sirion (M1) |
| Modifikasyonu (Motor) | 0.7 i 16V X4 (120 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1998 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9 Lt/100 km
26.13 US mpg 31.39 UK mpg 11.11 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5 Lt/100 km
47.04 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7 Kg/bg, 142.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.6 Kg/Nm, 152.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 120 bg @ 7200 dev/dak |
| Litre başına güç | 168.3 bg/Lt |
| Tork | 128 Nm @ 4800 dev/dak 94.41 lb.-ft. @ 4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 713 cm3 43.51 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 61 mm 2.4 in. |
| Silindir içi vuruş | 61 mm 2.4 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | DOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 840 Kg 1851.88 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 235 Lt 8.3 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 550 Lt 19.42 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 37 Lt 9.77 US gal | 8.14 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3675 mm 144.69 in. |
| Genişlik | 1595 mm 62.8 in. |
| Yükseklik | 1450 mm 57.09 in. |
| Dingil Mesafesi | 2345 mm 92.32 in. |
| Ön tekerlek izi | 1395 mm 54.92 in. |
| Arka tekerlek izi | 1365 mm 53.74 in. |
| En az dönüş açısı | 8.8 m 28.87 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 165/65 R14 |