Daihatsu Xenia II (F650) 1.0 (63 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Daihatsu |
| Model | Xenia |
| Nesil | Daihatsu Xenia II (F650) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 (63 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | MPV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 16 Kg/bg, 62.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 11.2 Kg/Nm, 89.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 63 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 63.7 bg/Lt |
| Tork | 90 Nm @ 3600 dev/dak 66.38 lb.-ft. @ 3600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EJ-VE |
| Motor hacmi | 989 cm3 60.35 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 72 mm 2.83 in. |
| Silindir içi vuruş | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, VVT-i |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1005-1030 Kg 2215.65 - 2270.76 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1540 Kg 3395.12 lbs. |
| Azami yük | 510-535 Kg 1124.36 - 1179.47 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4140 mm 162.99 in. |
| Genişlik | 1660 mm 65.35 in. |
| Yükseklik | 1685 mm 66.34 in. |
| Dingil Mesafesi | 2655 mm 104.53 in. |
| Ön tekerlek izi | 1425 mm 56.1 in. |
| Arka tekerlek izi | 1435 mm 56.5 in. |
| Yerden yükseklik | 170-190 mm 6.69 - 7.48 in. |
| En az dönüş açısı | 9.2 m 30.18 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 165/80 R13 |
| Jant Boyutu | 4.5J x 13 |