Daimler Super Eight 4.2i V8 32V (400 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Daimler |
| Model | Super Eight |
| Nesil | Daimler Super Eight |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.2i V8 32V (400 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Motor | |
| Güç | 400 bg @ 6100 dev/dak |
| Litre başına güç | 95.3 bg/Lt |
| Tork | 553 Nm @ 3500 dev/dak 407.87 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 4196 cm3 256.06 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.3 mm 3.56 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.1:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Mekanik süperşarj, Intercooler |