DC Avanti 2.0 (250 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | DC |
| Model | Avanti |
| Nesil | DC Avanti |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 (250 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.3 Kg/bg, 158.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 215.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 250 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 125.1 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 2750-5000 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 2750-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Orta, enine |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1580 Kg 3483.3 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4565 mm 179.72 in. |
| Genişlik | 2120 mm 83.46 in. |
| Yükseklik | 1200 mm 47.24 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Ön tekerlek izi | 1670 mm 65.75 in. |
| Arka tekerlek izi | 1650 mm 64.96 in. |
| Yerden yükseklik | 170 mm 6.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/35 R20; 295/30 R20 |
| Jant Boyutu | 20 |