De Tomaso Pantera L 5.8 V8 (330 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | De Tomaso |
| Model | Pantera |
| Nesil | De Tomaso Pantera L |
| Modifikasyonu (Motor) | 5.8 V8 (330 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1971 yıl |
| Son üretim yılı | 1990 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 18.6 Lt/100 km
12.65 US mpg 15.19 UK mpg 5.38 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 5.5 saniye |
| Maksimum sürat | 260 km/saat 161.56 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 4.3 Kg/bg, 232.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3 Kg/Nm, 328.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 330 bg @ 5400 dev/dak |
| Litre başına güç | 57.2 bg/Lt |
| Tork | 466 Nm @ 3500 dev/dak 343.7 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | Ford Cleveland/351C |
| Motor hacmi | 5766 cm3 351.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 101.6 mm 4 in. |
| Silindir içi vuruş | 88.9 mm 3.5 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1420 Kg 3130.56 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1580 Kg 3483.3 lbs. |
| Azami yük | 160 Kg 352.74 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 85 Lt 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4270 mm 168.11 in. |
| Genişlik | 1830 mm 72.05 in. |
| Yükseklik | 1100 mm 43.31 in. |
| Dingil Mesafesi | 2515 mm 99.02 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.4 |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman ZF |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Disk, 281.94 mm |
| Arka frenler | Disk, 299.72 mm |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 205/60 R15 Arka lastikler: 245/60 R15 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 7J x 15 Arka jantlar: 8J x 15 |