DS 4 II 1.6 PureTech (225 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | DS |
| Model | 4 |
| Nesil | DS 4 II |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 PureTech (225 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2021 yıl |
| Son üretim yılı | Ekim, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 8.3-8.5 Lt/100 km
28.34 - 27.67 US mpg 34.03 - 33.23 UK mpg 12.05 - 11.76 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 6.5-6.7 Lt/100 km
36.19 - 35.11 US mpg 43.46 - 42.16 UK mpg 15.38 - 14.93 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.7-6 Lt/100 km
41.27 - 39.2 US mpg 49.56 - 47.08 UK mpg 17.54 - 16.67 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.8-7.1 Lt/100 km
34.59 - 33.13 US mpg 41.54 - 39.79 UK mpg 14.71 - 14.08 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.6-6.9 Lt/100 km
35.64 - 34.09 US mpg 42.8 - 40.94 UK mpg 15.15 - 14.49 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 149-155 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 6.6 Lt/100 km
35.64 US mpg 42.8 UK mpg 15.15 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 4.7 Lt/100 km
50.05 US mpg 60.1 UK mpg 21.28 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 123 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.9 saniye |
| Maksimum sürat | 235 km/saat 146.02 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6.3 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.3 Kg/bg, 158.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.7 Kg/Nm, 211.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 225 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 140.8 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 1900 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 1900 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 5GG EP6FADTX |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.25 Lt 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1419 Kg 3128.36 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1990 Kg 4387.2 lbs. |
| Azami yük | 571 Kg 1258.84 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 430 Lt 15.19 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4400 mm 173.23 in. |
| Genişlik | 1866 mm 73.46 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2061 mm 81.14 in. |
| Yükseklik | 1490 mm 58.66 in. |
| Dingil Mesafesi | 2675 mm 105.31 in. |
| Ön tekerlek izi | 1600 mm 62.99 in. |
| Arka tekerlek izi | 1605 mm 63.19 in. |
| ön çıkıntı | 925 mm 36.42 in. |
| arka çıkıntı | 800 mm 31.5 in. |
| Yerden yükseklik | 189 mm 7.44 in. |
| En az dönüş açısı | 10.82 m 35.5 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 330x28 mm |
| Arka frenler | Disk, 290x12 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R19 97V; 245/40 R20 99V |
| Jant Boyutu | 19; 20 |