| Genel bilgi |
| Marka | FAW |
|---|
| Model | A6 |
|---|
| Nesil | FAW A6 |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8 i 20V T (150 bg) |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | 1997 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | 2001 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Sedan |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 4 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.7 saniye |
|---|
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.7 saniye |
|---|
| Maksimum sürat | 216 km/saat
134.22 mph |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 9.8 Kg/bg, 102.4 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 7 Kg/Nm, 143.3 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 150 bg @ 5700 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 84.2 bg/Lt |
|---|
| Tork | 210 Nm @ 1750 dev/dak
154.89 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
|---|
| Motor hacmi | 1781 cm3
108.68 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 4 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
|---|
| Silindir çapı | 81 mm
3.19 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 86.4 mm
3.4 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 5 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
|---|
| Valf yapısı | DOHC |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt
3.7 US qt | 3.08 UK qt |
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 1465 Kg
3229.77 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 1970 Kg
4343.11 lbs. |
|---|
| Azami yük | 505 Kg
1113.33 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en az | 551 Lt
19.46 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt
18.49 US gal | 15.4 UK gal |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 4886 mm
192.36 in. |
|---|
| Genişlik | 1810 mm
71.26 in. |
|---|
| Yükseklik | 1475 mm
58.07 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 2760 mm
108.66 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1540 mm
60.63 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1569 mm
61.77 in. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
|---|
| Çekiş | Önden çekiş |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
|---|
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
|---|
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
|---|
| Arka frenler | Disk |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
|---|
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 195/65 R15 V |