| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | FAW |
| Model | Besturn B50 |
| Nesil | FAW Besturn B50 I (facelift 2013) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 (103 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.5 Lt/100 km
31.36 US mpg 37.66 UK mpg 13.33 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.9 saniye |
| Maksimum sürat | 190 km/saat 118.06 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.5 Kg/bg, 80.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.9 Kg/Nm, 112.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 103 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 64.6 bg/Lt |
| Tork | 145 Nm @ 3800 dev/dak 106.95 lb.-ft. @ 3800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1595 cm3 97.33 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1285 Kg 2832.94 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1735 Kg 3825.02 lbs. |
| Azami yük | 450 Kg 992.08 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 450 Lt 15.89 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4615 mm 181.69 in. |
| Genişlik | 1785 mm 70.28 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2675 mm 105.31 in. |
| Ön tekerlek izi | 1540 mm 60.63 in. |
| Arka tekerlek izi | 1540 mm 60.63 in. |
| Yerden yükseklik | 170 mm 6.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |