| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ferrari |
| Model | 412 |
| Nesil | Ferrari 412 I |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.9 V12 (340 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1985 yıl |
| Son üretim yılı | 1988 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 29.1 Lt/100 km
8.08 US mpg 9.71 UK mpg 3.44 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 13.3 Lt/100 km
17.69 US mpg 21.24 UK mpg 7.52 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 18.2 Lt/100 km
12.92 US mpg 15.52 UK mpg 5.49 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.7 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 5.3 Kg/bg, 188.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4 Kg/Nm, 249.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 340 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.8 bg/Lt |
| Tork | 451 Nm @ 4200 dev/dak 332.64 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | F101EL |
| Motor hacmi | 4943 cm3 301.64 cu. in. |
| Silindir Adedi | 12 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 78 mm 3.07 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 18 Lt 19.02 US qt | 15.84 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1805 Kg 3979.34 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 116 Lt 30.64 US gal | 25.52 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4810 mm 189.37 in. |
| Genişlik | 1798 mm 70.79 in. |
| Yükseklik | 1314 mm 51.73 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Ön tekerlek izi | 1480 mm 58.27 in. |
| Arka tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Yerden yükseklik | 120 mm 4.72 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Lastik boyutu | 240/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |