| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ferrari |
| Model | Portofino |
| Nesil | Ferrari Portofino |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.9 V8 (600 bg) DCT |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 19.2 Lt/100 km
12.25 US mpg 14.71 UK mpg 5.21 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 11.3 Lt/100 km
20.82 US mpg 25 UK mpg 8.85 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 10.1 Lt/100 km
23.29 US mpg 27.97 UK mpg 9.9 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 10.6 Lt/100 km
22.19 US mpg 26.65 UK mpg 9.43 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 11.7 Lt/100 km
20.1 US mpg 24.14 UK mpg 8.55 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 267 g/km |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.7 Lt/100 km
21.98 US mpg 26.4 UK mpg 9.35 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 245 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 3.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 3.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 200 km/saat | 10.8 saniye |
| Maksimum sürat | 320 km/saat 198.84 mph |
| 100 km/saat - 0 | 34 m |
| Ağırlık/güç oranı | 2.6 Kg/bg, 388.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2 Kg/Nm, 491.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 600 bg @ 7500 dev/dak |
| Litre başına güç | 155.6 bg/Lt |
| Tork | 760 Nm @ 3000-5250 dev/dak 560.55 lb.-ft. @ 3000-5250 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 7500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | F154BE |
| Motor hacmi | 3855 cm3 235.25 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 86.5 mm 3.41 in. |
| Silindir içi vuruş | 82 mm 3.23 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.45:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 13 Lt 13.74 US qt | 11.44 UK qt |
| soğutma sıvısı | 21 Lt 22.19 US qt | 18.48 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1545 Kg 3406.14 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 292 Lt 10.31 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4586 mm 180.55 in. |
| Genişlik | 1938 mm 76.3 in. |
| Yükseklik | 1318 mm 51.89 in. |
| Dingil Mesafesi | 2670 mm 105.12 in. |
| Ön tekerlek izi | 1633 mm 64.29 in. |
| Arka tekerlek izi | 1635 mm 64.37 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DCT |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/35 ZR20; 285/35 ZR20 |
| Jant Boyutu | 8J x 20; 10J x 20 |