| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ferrari |
| Model | SF90 |
| Nesil | Ferrari SF90 Stradale |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.0 V8 (1000 bg) Plug-in Hybrid Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Ağustos, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Plug-in Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.0-6.1 Lt/100 km
39.2 - 38.6 US mpg 47.1 - 46.3 UK mpg 16.7 - 16.4 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 154-160 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 2.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 2.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 200 km/saat | 6.7 saniye |
| Maksimum sürat | 340 km/saat 211.27 mph |
| 100 km/saat - 0 | |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 1.6 Kg/bg, 636.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2 Kg/Nm, 509.6 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 7.9 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Yolcu kabininin arka duvarının arkasında |
| Elektrikle gidilebilen menzil | 25 km 15.53 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 12.0-12.3 kWh/100 km
19.31 - 19.79 kWh/100 mi 175 - 170 MPGe 8.3 - 8.1 km/kWh 5.2 - 5.1 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 135 bg |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrikli motor gücü | 135 bg |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Elektrik motoru 3 | |
| Elektrikli motor gücü | 220 bg |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| Sistem gücü | 1000 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 780 bg @ 7500 dev/dak |
| Litre başına güç | 195.5 bg/Lt |
| Tork | 800 Nm @ 6000 dev/dak 590.05 lb.-ft. @ 6000 dev/dak |
| Motor düzeni | Orta, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | F154 FA |
| Motor hacmi | 3990 cm3 243.48 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 88 mm 3.46 in. |
| Silindir içi vuruş | 82 mm 3.23 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1570 Kg 3461.26 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 74 Lt 2.61 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4710 mm 185.43 in. |
| Genişlik | 1972 mm 77.64 in. |
| Yükseklik | 1186 mm 46.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2560 mm 100.79 in. |
| Ön tekerlek izi | 1679 mm 66.1 in. |
| Arka tekerlek izi | 1652 mm 65.04 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. Bir elektrikli motor arka tekerlekleri hareket ettirir. İki elektrikli motor ön tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 398x38 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 360x32 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 255/35 ZR20 Arka lastikler: 315/30 ZR20 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 9.5J x 20 Arka jantlar: 11.5J x 20 |