| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Fiat |
| Model | 500 |
| Nesil | Fiat 500 (332) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 GSE (65 bg) Mild Hybrid |
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 5.9 Lt/100 km
39.9 US mpg 47.9 UK mpg 16.9 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.4 Lt/100 km
53.5 US mpg 64.2 UK mpg 22.7 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.1 UK mpg 16.7 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.3 Lt/100 km
44.4 US mpg 53.3 UK mpg 18.9 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 119-120 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 16.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 16.2 saniye |
| Maksimum sürat | 155 km/saat 96.31 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e-bis |
| Ağırlık/güç oranı | 16.4 Kg/bg, 61 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 11.6 Kg/Nm, 86.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 12 V |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrik motorunun yeri | Ön, enine |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 65 bg |
| Litre başına güç | 65.1 bg/Lt |
| Tork | 92 Nm 67.86 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Firefly |
| Motor hacmi | 999 cm3 60.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 70 mm 2.76 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.5 mm 3.41 in. |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1066 Kg 2350.13 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1466 Kg 3231.98 lbs. |
| Azami yük | 400 Kg 881.85 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 183 Lt 6.46 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 440 Lt 15.54 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 37 Lt 9.77 US gal | 8.14 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3631 mm 142.95 in. |
| Genişlik | 1684 mm 66.3 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1878 mm 73.94 in. |
| Yükseklik | 1532 mm 60.31 in. |
| Dingil Mesafesi | 2322 mm 91.42 in. |
| ön çıkıntı | 732 mm 28.82 in. |
| arka çıkıntı | 577 mm 22.72 in. |
| Yerden yükseklik | 119 mm 4.69 in. |
| En az dönüş açısı | 9.7 m 31.82 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Disk, 281x26 mm |
| Arka frenler | Kampana, 203x28 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |