Fiat 500L 1.4 T-Jet (120 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Fiat |
| Model | 500L |
| Nesil | Fiat 500L |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 T-Jet (120 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2014 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.3 Lt/100 km
25.29 US mpg 30.37 UK mpg 10.75 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 159 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.2 saniye |
| Maksimum sürat | 189 km/saat 117.44 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.8 Kg/bg, 93 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 166.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 120 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 87.7 bg/Lt |
| Tork | 215 Nm @ 2500 dev/dak 158.58 lb.-ft. @ 2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 940B7000 |
| Motor hacmi | 1368 cm3 83.48 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 72 mm 2.83 in. |
| Silindir içi vuruş | 84 mm 3.31 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.1 Lt 3.28 US qt | 2.73 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1290 Kg 2843.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 412 Lt 14.55 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1375 Lt 48.56 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 400 Kg 881.85 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4147 mm 163.27 in. |
| Genişlik | 1784 mm 70.24 in. |
| Yükseklik | 1665 mm 65.55 in. |
| Dingil Mesafesi | 2612 mm 102.83 in. |
| Ön tekerlek izi | 1522 mm 59.92 in. |
| Arka tekerlek izi | 1519 mm 59.8 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 205/55 R16; 225/45 R17 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 17 |