Ford B-MAX 1.4 Duratec (90 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | B-MAX |
| Nesil | Ford B-MAX |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 Duratec (90 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 139 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.8 saniye |
| Maksimum sürat | 171 km/saat 106.25 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 13.3 Kg/bg, 75 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.6 Kg/Nm, 104.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 90 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 64.8 bg/Lt |
| Tork | 125 Nm @ 4000 dev/dak 92.2 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | SPJD, SPJE |
| Motor hacmi | 1388 cm3 84.7 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 76.5 mm 3.01 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.1 Lt 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1720 Kg 3791.95 lbs. |
| Azami yük | 520 Kg 1146.4 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 318 Lt 11.23 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1386 Lt 48.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 48 Lt 12.68 US gal | 10.56 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 675 Kg 1488.12 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 635 Kg 1399.94 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4077 mm 160.51 in. |
| Genişlik | 1751 mm 68.94 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1857 mm 73.11 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2067 mm 81.38 in. |
| Yükseklik | 1604 mm 63.15 in. |
| Dingil Mesafesi | 2489 mm 97.99 in. |
| En az dönüş açısı | 10.45 m 34.28 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |