| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | C-MAX |
| Nesil | Ford C-MAX II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDCi (115 bg) PowerShift Automatic DPF |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | MPV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.9 Lt/100 km
34.09 US mpg 40.94 UK mpg 14.49 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.7 Lt/100 km
50.05 US mpg 60.1 UK mpg 21.28 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 144 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.8 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 12.8 Kg/bg, 78 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.9 Kg/Nm, 203.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 115 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 57.6 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 1500-2250 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 1500-2250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | TYDA |
| Motor hacmi | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 85 mm 3.35 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1475 Kg 3251.82 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2050 Kg 4519.48 lbs. |
| Azami yük | 575 Kg 1267.66 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 432 Lt 15.26 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1723 Lt 60.85 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4380 mm 172.44 in. |
| Genişlik | 1828 mm 71.97 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1858 mm 73.15 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2067 mm 81.38 in. |
| Yükseklik | 1626 mm 64.02 in. |
| Dingil Mesafesi | 2648 mm 104.25 in. |
| Ön tekerlek izi | 1544-1559 mm 60.79 - 61.38 in. |
| Arka tekerlek izi | 1554-1569 mm 61.18 - 61.77 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16; 215/55 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5 J x 16; 7.0 J x 16 |