| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | C-MAX |
| Nesil | Ford Grand C-MAX II |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 EcoBoost (182 bg) S&S |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | MPV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 7.9 Lt/100 km
29.8 US mpg 35.8 UK mpg 12.7 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.4 UK mpg 17.9 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 6.4 Lt/100 km
36.8 US mpg 44.1 UK mpg 15.6 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 149 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.9 saniye |
| Maksimum sürat | 216 km/saat 134.22 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 7.8 Kg/bg, 128.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 168.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 182 bg @ 5700 dev/dak |
| Litre başına güç | 114 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 1600-5000 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 1600-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | JTDB |
| Motor hacmi | 1596 cm3 97.39 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.4 mm 3.2 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.1 Lt 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1421 Kg 3132.77 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2200 Kg 4850.17 lbs. |
| Azami yük | 779 Kg 1717.4 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 56 Lt 1.98 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1742 Lt 61.52 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 745 Kg 1642.44 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4520 mm 177.95 in. |
| Genişlik | 1828 mm 71.97 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1858 mm 73.15 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2067 mm 81.38 in. |
| Yükseklik | 1684 mm 66.3 in. |
| Dingil Mesafesi | 2788 mm 109.76 in. |
| Ön tekerlek izi | 1544-1559 mm 60.79 - 61.38 in. |
| Arka tekerlek izi | 1544-1569 mm 60.79 - 61.77 in. |
| En az dönüş açısı | 11.2 m 36.75 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 300x25 mm |
| Arka frenler | Disk, 280x11 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16; 215/55 R16; 215/50 R17; 235/40 R18 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 16; 7J x 17; 8J x 18 |