Ford Edge Plus II (China, facelift 2021) 2.0 EcoBoost (245 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Edge |
| Nesil | Ford Edge Plus II (China, facelift 2021) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 EcoBoost (245 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2021 yıl |
| Son üretim yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi (WLTC) | 8.1-8.3 Lt/100 km
29.04 - 28.34 US mpg 34.87 - 34.03 UK mpg 12.35 - 12.05 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Emisyon Standardı | China VI |
| Ağırlık/güç oranı | 7.6 Kg/bg, 132.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.7 Kg/Nm, 210.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 245 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 122.6 bg/Lt |
| Tork | 390 Nm @ 2500-3500 dev/dak 287.65 lb.-ft. @ 2500-3500 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EcoBoost |
| Motor hacmi | 1999 cm3 121.99 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.2 Lt 9.72 US qt | 8.09 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1850-1916 Kg 4078.55 - 4224.06 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 69 Lt 18.23 US gal | 15.18 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4878 mm 192.05 in. |
| Genişlik | 1925 mm 75.79 in. |
| Yükseklik | 1734-1770 mm 68.27 - 69.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2850 mm 112.2 in. |
| Ön tekerlek izi | 1648 mm 64.88 in. |
| Arka tekerlek izi | 1648 mm 64.88 in. |
| En az dönüş açısı | 12 m 39.37 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/60 R18; 245/55 R19 |
| Jant Boyutu | 18; 19 |