Ford Explorer II 4.0 XL (162 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Explorer |
| Nesil | Ford Explorer II |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.0 XL (162 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1996 yıl |
| Son üretim yılı | 2003 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.3 Lt/100 km
17.69 US mpg 21.24 UK mpg 7.52 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10.4 Lt/100 km
22.62 US mpg 27.16 UK mpg 9.62 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.7 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.3 Kg/bg, 97 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 182.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 162 bg @ 4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 40.5 bg/Lt |
| Tork | 305 Nm @ 2800 dev/dak 224.96 lb.-ft. @ 2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 3996 cm3 243.85 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 100.3 mm 3.95 in. |
| Silindir içi vuruş | 84.3 mm 3.32 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.4 Lt 7.82 US qt | 6.51 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1670 Kg 3681.72 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2200 Kg 4850.17 lbs. |
| Azami yük | 530 Kg 1168.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 925 Lt 32.67 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1965 Lt 69.39 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 83 Lt 21.93 US gal | 18.26 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4530 mm 178.35 in. |
| Genişlik | 1790 mm 70.47 in. |
| Yükseklik | 1800 mm 70.87 in. |
| Dingil Mesafesi | 2595 mm 102.17 in. |
| Ön tekerlek izi | 1490 mm 58.66 in. |
| Arka tekerlek izi | 1490 mm 58.66 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/75 R15 |