Ford Explorer VI 3.0 EcoBoost V6 (457 bg) Plug-in Hybrid i-AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Explorer |
| Nesil | Ford Explorer VI |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 EcoBoost V6 (457 bg) Plug-in Hybrid i-AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Şubat, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Plug-in Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 3.1 Lt/100 km
75.88 US mpg 91.12 UK mpg 32.26 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 71 g/km |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 2.9 Lt/100 km
81.11 US mpg 97.41 UK mpg 34.48 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 66 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP-EVAP-ISC |
| Ağırlık/güç oranı | 5.2 Kg/bg, 191.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.9 Kg/Nm, 345 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 13.6 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Arka koltukların altında |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 42 km 26.1 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 21.99 kWh/100 km
35.39 kWh/100 mi 95 MPGe 4.5 km/kWh 2.8 mi/kWh |
| Ortalama Enerji Tüketimi (NEDC) | 20.53 kWh/100 km
33.04 kWh/100 mi 102 MPGe 4.9 km/kWh 3 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 102 bg |
| Elektrikli motor torku | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| Sistem gücü | 457 bg @ 5750 dev/dak |
| Sistem tork | 825 Nm @ 2500 dev/dak 608.49 lb.-ft. @ 2500 dev/dak |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 349 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 118.1 bg/Lt |
| Tork | 555 Nm @ 3500 dev/dak 409.35 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | BQWA |
| Motor hacmi | 2956 cm3 180.39 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 85.4 mm 3.36 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.68 Lt 6 US qt | 5 UK qt |
| soğutma sıvısı | 18.3 Lt 19.34 US qt | 16.1 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2391 Kg 5271.25 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3160 Kg 6966.61 lbs. |
| Azami yük | 769 Kg 1695.35 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 330 Lt 11.65 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2274 Lt 80.31 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 71.8 Lt 18.97 US gal | 15.79 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2500 Kg 5511.56 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2500 Kg 5511.56 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5049 mm 198.78 in. |
| Genişlik | 2004 mm 78.9 in. |
| aynalar katlı genişlik | 2107 mm 82.95 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2285 mm 89.96 in. |
| Yükseklik | 1778 mm 70 in. |
| Dingil Mesafesi | 3025 mm 119.09 in. |
| Yerden yükseklik | 204 mm 8.03 in. |
| En az dönüş açısı | 12.6 m 41.34 ft. |
| Yaklaşım açısı | 20.2° |
| Kalkış açısı | 21° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 10 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/55 R20 |
| Jant Boyutu | 8J x 20; 8.5J x 20 |